SEM-Arama Motoru Reklamları

SEM-Google Adwords ile potansiyel müşterilerinizi internet sitenizle buluşturuyoruz. Google Ads hesabınızı yönetiyor, reklamlarınızın pazarlama hedeflerinize ulaşmasını optimize ediyoruz.

Planları İnceleyin
Services Neo Client

Biz Sizi Arayalım.

İşinizi geliştirmek için en kısa sürede uzman ekibimiz size ulaşacaktır.
+90 (537) 861 4444
Mesajın için teşekkürler. Gönderildi.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Ekteki dosyadan aydınlatma metni ve gizlilik politikalarımızı inceleyebilirsiniz.

Arama Ağı Reklamları

SEM: Arama Motoru Pazarlaması Nedir?

SEM, arama motorları aracılığıyla web sitelerinin ve web sayfalarının görünürlüğünü optimize etmeye yardımcı olan araçlar, teknikler ve stratejiler seti ile tanımlanır. Kısacası, SEM’in amacı, Google ve diğer benzer sitelerde daha iyi arama motoru konumlandırması elde etmektir.

Genel olarak, Google reklamları, arama sayfaları ve diğer siteler iki tür sonuç gösterir:

Organik sonuçlar: Hangi sonuçların gösterileceğini bilmek için arama motoru, belirli bir sorguya hangi web sitelerinin en iyi şekilde yanıt vereceğini söyleyen bir algoritma kullanır. Google’ın algoritması, alaka düzeyine (web içeriği) ve yetkiye (diğer sayfalardan bağlantılar) dayanmaktadır. Organik listeleri konumlandırmak için kullanılan teknikler ve araçlar kümesi SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) olarak bilinir.

Ücretli sonuçlar: Organik listelemelerin aksine, burada reklam verenin her tıklama için ödeme yapması gerekir. Arama motorlarında reklam satın alarak trafik elde etmek için Google Ads (Google Adwords) gibi arama motoru reklam çözümlerine başvurmanız gerekecektir. Bu sisteme ayrıca PPC (tıklama başına ödeme) veya TBM (tıklama başına maliyet) denir.

Temel SEM Kavramları

SEO ve SEM:

Çevrimiçi pazarlama stratejilerindeki esastlardır, ancak aynı zamanda çok fazla kafa karışıklığına yol açan iki kısaltmadır. Markanız için hangisi daha iyi ve hem trafiği hem de dönüşümleri artırmak için nasıl yararlanabilirsiniz?

SEM Konumlandırma:

SEM konumlandırma, arama motoru konumlandırmasını hızlı bir şekilde elde etmek için kullanılan ücretli yöntemdir.

SEM Kampanyası:

Bir SEM kampanyası, Google gibi arama motorlarında reklam oluşturan reklam stratejisinin tamamını temsil eder. Bir kampanya, konumlandırmayı artırmak için birçok farklı reklam grubunu ve anahtar kelimeyi kapsayabilir.

Google’da SEM (Google Ads, Google Adwords):

En popüler SEM biçimi Google Ads‘dedir. Google Adwords Google reklamlarınızı en doğru şekilde yönetmenizi ve analiz etmenizi sağlar. Google’da bir SEM kampanyası oluşturmak için en genelden en somuta doğru gitmelisiniz. Çeşitli reklam seçenekleri ve yapıları ile Google Ads’de reklam vermenin birçok farklı yolu vardır. Google reklamları ve arama motoru reklamları sayfanızın üst sıralarda çıkmasını sağlar bu sayede takiplerinizin önüne geçersiniz.

Neden SEM Kullanılır?

SEM’i dijital pazarlama stratejinize dahil etmenin birçok nedeni vardır. Bunlar, markanız için Arama Motoru Pazarlamasını kullanmanın faydalarından sadece birkaçı.

Google reklamları ilk sırada çıkmanızı ve rakiplerin önene geçmenizi sağlar bu sayede müşterileriniz size doğrudan ulaşır ve doğru hedeflemeyle satışlarınızı arttırırsınız.

Sayfanıza yüksek nitelikli trafik getirin. Herhangi bir dijital pazarlama stratejisinin temellerinden biri, doğru kullanıcıları açılış sayfalarınıza çekmektir. Arama motoru pazarlaması, kullanıcıların aradıkları kelimelere göre filtreleme yapmalarına izin vererek, kullanıcıların dikkatini çekmede ve tıklama oluşturmada oldukça etkilidir. Bu, trafiğinizin markanızla potansiyel olarak ilgilenen kişilerden oluşmasını sağlar.

Markanızı veya şirketinizi tüm dünyada bilinir hale getirin. Kendinizi Google’ın en üstüne yerleştirmek, markanız için görünürlük elde etmenin harika bir yoludur. Sayfanızı ilk etapta görmek, kullanıcının sayfayı tıklamasa bile çözmek istediği ihtiyaçla ilişkilendirmesine izin verecektir.

Dönüşümler oluşturun. Google Ads (Google Adwords), dönüşümleri ölçmek ve böylece reklamlarınızın gerçekten etkili olmasını sağlamak için birçok yol sunar.

Kısıtlı bir bütçeyle sonuç alın. Arama motoru reklam çözümleri, her zaman bütçe ihtiyaçlarınıza göre ayarlanabilir. Büyük bir başlangıç ​​yatırımına ihtiyacınız yoktur, bu nedenle bunlar küçük ve orta ölçekli işletmeler için uygundur. Markanız büyüyorsa, sınır gökyüzüdür!

Son olarak, Arama Motoru Pazarlamacılığı yalnızca arama motoruna reklam yerleştirmekle kalmaz, aynı zamanda Google Ads çözümleri ile diğer web sitelerine içeriğe dayalı reklam yerleştirmek için mevcut veri ve parametrelerden de yararlanabilirsiniz. Kişiselleştirme olanakları çok yüksektir. Örneğin, web sitenizi daha önce ziyaret etmiş, X tipi ürünlerle ilgilenen, belirli bir şehirden olan vb. kullanıcıları hedefleyebilirsiniz. Bunlar, arama motoru reklam kampanyalarınızla birlikte markanızı büyütmek için güçlü araçlar olabilir.

SEM Sözlüğü: Bilinmesi Gereken En İyi Terimler

Bitirmek için, arama motoru reklamcılığı dünyasında ilerlemeniz için ihtiyaç duyduğunuz temel kavramları gözden geçirelim. Aramaların büyük çoğunluğu için Google’ı kullandığımızdan, kendimizi Google Ads (Google Adwords)’de kullanılan terimlere dayandıracağız.

Anahtar Kelimeler: Anahtar kelimeler, tüm arama motoru pazarlamasının temelidir. Anahtar kelimeler, reklamınızın kullanıcılara görünmesini sağlayacak kelimeler, kelime grupları veya kelime öbekleridir.

Metin reklam: Arama motorlarında gösterilen standart reklam türü. Genellikle bir başlığı, iki satır metni ve özelleştirilebilir bir bağlantısı vardır.

Reklam grubu: Reklam grupları, reklam setleri ve anahtar kelimelerdir. Bunlar, günlük bütçeyi ve reklamların görüneceği ülke veya bölgeleri tanımlayabileceğiniz kampanyalar halinde gruplandırılmıştır.

Arama ağı: arama motorunun reklamlarınızın görünebileceği kısmı. En basit şey, sonuç sayfasının üst ve sağ tarafında metin reklamlarla çalışmaktır, ancak reklamları Google Alışveriş veya Google Haritalar gibi diğer sitelerde de gösterebilirsiniz.

Gösterimler: bir reklamın gösterilme sayısı

Tıklamalar: Bir reklamın tıklanma sayısı

TO: Bir tıklama oluşturan gösterimlerin yüzdesi.

TBM: ortalama tıklama başına maliyet. Bütçeyi aşmamanız için bir maksimum TBM tanımlayabilirsiniz.

Kalite düzeyi: TBM’nizi belirlemek için bir anahtar kelimenin ve bir reklamın puanı (Web sitenizin SEO uyumuna göre Google tarafından belirlenir). Teoride, bir reklamın kalitesi ne kadar yüksekse, her tıklama için o kadar az ödeme yaparsınız.

Bugün SEM bir zorunluluktur. Ancak, SEO gibi diğer araçlarla birlikte kullanıldığında çok daha güçlüdür. Anahtar kelimelerin incelenmesi, arama motoru stratejimizin temel direğidir. Buyer Personas çalışması, belirli anahtar kelimeleri ararken hedef kitlemizi anlamak için de çok önemlidir çünkü bize daha doğru bir segmentasyon sağlar.

Bize kısaca NEO derler.

İşinizi daha kolay yapabilmeniz için, tecrübemizi yenilikçi bakış açımızla harmanlayarak size özgü çözümler sunuyoruz. Doğru yöntemlerle geliştirilen verimli çözümler, işinizi bugünden başlayarak daha kolay yapmanızı sağlar; size de uzmanı olduğunuz işi yapmaya daha çok zaman ayırma imkanı sunar.

İşinizi büyütmek için doğru yatırımın şart olduğuna inanıyor ve bunu üst düzey danışmanlık hizmetimizle harmanlayıp sizlere sunuyoruz.

We Handle IT

Services NEO

Services Neo Client

Biz Sizi Arayalım.

İşinizi geliştirmek için en kısa sürede uzman ekibimiz size ulaşacaktır.
+90 (537) 861 4444
Mesajın için teşekkürler. Gönderildi.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Ekteki dosyadan aydınlatma metni ve gizlilik politikalarımızı inceleyebilirsiniz.