SEO-Arama Motoru Optimizasyonu

 

SEO hizmeti ile rakiplerinize karşı önemli avantajlar yakalayabilirsiniz. Arama motorlarında aranan yüzlerce kelimede web siteniz en üst sıralarda listelensin.

Planları İnceleyin
Services Neo Client

Biz Sizi Arayalım.

İşinizi geliştirmek için en kısa sürede uzman ekibimiz size ulaşacaktır.
+90 (537) 861 4444
Mesajın için teşekkürler. Gönderildi.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Ekteki dosyadan aydınlatma metni ve gizlilik politikalarımızı inceleyebilirsiniz.

Başarı hikayenizi yazmak için SEO !

SEO hizmeti; “Arama Motoru Optimizasyonu” hizmeti olarak dilimizde tanımlanır. SEO hizmeti; web sitenizin Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarının beklentilerine uyumlu, kullanıcı dostu ve içerik olarak arama yapan kitlelerin beklentilerini karşılayan bir web sitesi haline getirilme çalışması olarak özetleyebiliriz.

Her şeyden önce: Neden SEO yapmanız gerekiyor?

Bir SEO ajansı ile çalışmak. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için önemli bir yatırım olmakla kalmaz, aynı zamanda SEO markalarınızın otoritesi ve güveni üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olur. SEM (Arama Motoru Pazarlaması) ile entegre çalışır, SEO’nun önemli olmasının birçok nedeni vardır:

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), markanızın görünürlüğünü artırır. Bugün, Google ve diğer arama motorları, tüketicilerin bir ürün veya hizmet hakkında çevrimiçi araştırma yaptığında başlangıç ​​noktasıdır. Bu, markanızın sunduklarıyla ilgilenebilecek kullanıcılar için önemli bir kaynak oldukları anlamına gelir. Kendinizi ilk arama motoru sonuçları arasında konumlandırmayı başarırsanız, markanızı binlerce potansiyel müşterinin önüne çıkaracaksınız.

Web sitenizin kalitesini artırır. Bir marka web sitesi oluşturmak, önemli bir zaman ve kaynak yatırımıdır. Uygun SEO kullanmak, üzerinde çok çalıştığınız web sitesine daha fazla trafik çekmenizi sağlar. SEO ayrıca, genel web sitenizin fazla mesaisini iyileştirecek çok sayıda teknik optimizasyon gerektirir. Unutmayın, Google’ın asıl amacı kullanıcılara mümkün olan en iyi sonucu sunmaktır. Bu nedenle, sıralamaya yardımcı olan teknikler, kullanıcı deneyimini ve web sitenizin kalitesini iyileştirmekle de uyumludur.

Markanızın itibarını, güvenini ve itibarını artırır. Genel olarak, kullanıcılar ilk Google arama sonuçları arasında yer alan bir markayı bir konuda daha alakalı ve yetkili olarak algılarlar ve bu da daha iyi marka bilinirliğine katkıda bulunur.

Bu harika bir uzun vadeli yatırım. Bugünün SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışması yarının organik trafiğine dönüşecek. SEO planınızı ne kadar erken uygulamaya başlarsanız, avantajlardan o kadar çabuk faydalanırsınız. SEO hızlı bir düzeltme değil, bunun yerine markanızın çevrimiçi olarak konumlandırılması ve güvenilirliğine uzun vadeli bir yatırımdır.

Sonuçlar ölçülebilir. SEO somut ve ölçülebilir sonuçlar sağlar, bu nedenle stratejinizin markanız üzerinde nelerin etkili olduğunu görmek ve gerekirse doğru rotayı görmek kolaydır.

Uzun vadede sizi daha karlı hale getirecektir. Bir SEO ajansı kiralamak büyük bir yatırım gibi görünebilir, ancak ekibinizi eğitmenin ve SEO’yu kurum içinde yapmaya kaynak ayırmanın size ne kadara mal olacağı veya iyi bir şey yapmamakla kaçırdığınız faydalar açısından buna değer veriyorsanız. SEO, çok uygun maliyetli bir çözüm olabileceğini göreceksiniz.

SEO Ajansı Nedir?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ajansı, müşterilerinin arama motorlarında (özellikle Google) sıralamasını ve görünürlüğünü iyileştirmeye kendini adamış bir şirkettir. Bunu yapmak için amaç, kullanıcılar alakalı arama terimleri girdiğinde markanızın web sitesinin ilk arama sonuçları arasında görünmesini sağlamaktır.

Web konumlandırma birçok faktöre bağlıdır, bu nedenle bir SEO ajansında aşağıdakiler gibi çeşitli alanlarda uzmanlaşmış profesyoneller bulmanız normaldir:

İçerik oluşturma: Blog makaleleri, açılış sayfaları, bir çevrimiçi mağazadaki ürün açıklamaları ve hatta markalı bir kanaldaki YouTube videoları, konumlandırmayı iyileştirmek için uygun şekilde optimize edilmelidir.

Sayfa İçi SEO: Bir web sitesinin başlıklar ve açıklamalar veya sayfaların yapısı gibi teknik yönleri. Ayrıca, iyi bir web sitesi hızı sağlamak ve yinelenen URL’lerden kaçınmak gibi farklı işlevsel yönleri de kapsar.

Sayfa Dışı SEO: Bu, öncelikle kaliteli gelen bağlantılar oluşturarak bir web sitesinin itibarını artırmaya odaklanır.

Kullanıcı Deneyimi: Google’ın düzenlemelerine uymak istesek de, web sitenizin gerçek kullanıcılarının robotlar değil, insanlar olduğunu unutmamak her zaman önemlidir. Bu nedenle, SEO ve UX her zaman el ele gitmelidir.

SEO Ajansı Ne Yapar?

Peki, bir SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ajansı size sonuç getirmek için tam olarak nasıl çalışır? Normalde işiniz bir dizi adımda yapılır:

Birlikte bir SEO brifingi hazırlayın. Bir müşteri ve SEO ajansı arasındaki iletişim en önemli anahtardır. Bu nedenle, bir SEO ajansıyla çalışmanın ilk adımı, birlikte oturmak ve ortaklığın amaçlarını, stratejisini ve diğer hedeflerini özetleyen bir belge hazırlamaktır.

SEO Denetimi. Çoğu durumda, markanın zaten kendi web sitesi veya diğer çevrimiçi içeriği vardır, bu nedenle ajansın yapacağı ilk şey, konumlandırma açısından nasıl olduklarını ve hangi boşlukların kapatılması gerektiğini incelemektir. Bu çalışma aynı zamanda büyük rakiplerin bir analizini de içermelidir.

Konumlandırma planının hazırlanması ve uygulanması. Tüm bu bilgilerle birlikte yapılacak olan aksiyonları tanımlamak ve sonrasında aksiyona geçirmek SEO ajansının sorumluluğunda olacaktır. SEO’nun devam eden bir süreç olduğunu hatırlamak çok önemlidir: İlk ayarlamadan sonra bir dizi bakım görevinin gerçekleştirilmesi gerekecektir.

Ölçüm ve iletişim. SEO ajansı, bir dizi sonuç raporu yürütecek ve müşteriyle düzenli olarak iletişim kuracaktır. Genellikle, sonuçları birlikte analiz etmek ve başarıyı sürdürmek için sonraki adımları belirlemek için planlama yapılır.

SEO Ajansı Nasıl Seçilir?

Ne yazık ki kendini “SEO ajansı” olarak satan her firma kaliteli bir hizmet sunamamaktadır. Seçtiğiniz SEO ajansında aramanız gereken bazı temel özelliklerin yanı sıra kaçınmanız gereken bazı kırmızı bayraklar vardır.

SEO ajansımda nelere dikkat etmeliyim?

Kapsamlı hizmetler. İncelediğimiz gibi, SEO, bazıları daha teknik, bazıları ise daha çok pazarlama ve içerikle ilgili farklı yönleri kapsar. İyi bir SEO ajansı, eksiksiz bir plan sağlamak için tüm bu temelleri kapsamalıdır.

Netlik. Konumlandırma teknikleri çok karmaşık hale gelebilir, ancak iyi bir SEO ajansı müşteriye ne yaptıklarını ve neden yaptıklarını açıklayabilir, böylece kolayca anlaşılabilir.

Akışkan İletişimi. Ajans, müşterilerini her zaman ne yaptıkları hakkında bilgilendirmeli, onlara periyodik raporlar göndermeli ve ortaya çıkan soruları çözmek için hazır olmalıdır.

Özelleştirme. Her müşterinin durumu ve ihtiyaçları benzersizdir, bu nedenle “kopyala ve yapıştır” çözümleri işe yaramaz. Strateji ve bütçe her zaman size göre özelleştirilmelidir.

SEO ajansımda nelerden kaçınmalıyım?

Abartılı vaatler. Hiçbir ajans Google’ın en üst sırasını garanti edemez. Bu vaatlerden herhangi birini yaparlarsa, uyarı ziliniz çalıyor olmalı.

Şüpheli politikalar (özellikle bağlantı kurma). Birçok ajans black hat SEO (etik olmayan veya yasaklanmış konumlandırma teknikleri) kullanır, ancak uzun vadede bu her zaman geri tepme ile sonuçlanır. Özellikle, ücretsiz gelen bağlantılar oluşturmayı vaat eden ajanslara karşı çok dikkatli olun.

Fiyatlar çok düşük. Kaliteli SEO yapmak zaman, bilgi ve kaynak gerektirir. Bu, doğru yapılmazsa, bu ucuz fiyatların pahalı olacağı anlamına gelir.

Kanıtlanamaz sonuçlar. İyi bir SEO ajansı, yaptığınız şey konusunda her zaman şeffaf olmalıdır. Değilse, kaçın!

Şirketiniz için bir SEO ajansı kiralama adımları

Son olarak, ihtiyacınız olan SEO ajansını bulmak ve verimli, uzun vadeli bir iş birliği kurmak için temel adımların neler olacağına bir bakalım:

İhtiyaçlarınızı tanımlayın. İyi bir SEO ajansını tanımlayan bazı genel özellikler vardır, ancak sonuçta her durum farklıdır. Bazı ajanslar farklı sektörlerde uzmanlaşmıştır, bazıları yalnızca SEO’nun belirli yönlerinde çalışır, bazıları büyük veya küçük şirketler için uzmanlaşmıştır… Markanız için en iyisinin ne olduğuna karar verin ve size uygun bir ajans bulup bulamayacağınıza bakın. .

Ne istediğiniz konusunda net olun. Profesyonel bir SEO ajansı, durumunuzu değerlendirmenize ve belirli hedefler belirlemenize yardımcı olacaktır, ancak aradığınız şey hakkında her zaman önceden bir fikre sahip olmanız gerekir. Google konumunuzu neden iyileştirmek istiyorsunuz ve nihai hedefiniz nedir?

Arayın ve karşılaştırın. Sonunda, seçim zamanı! Daha önce tartıştığımız şeylere ek olarak, diğer profesyonellerin görüşlerine de göz atmanızı tavsiye ederim. Nasıl iletişim kurduklarını ve size ne tür çözümler sunabileceklerini görmek için kısa listenizdeki adayları aramaktan çekinmeyin. Her şey yolunda giderse, SEO ajansınız uzun yıllar müttefikiniz olacak, bu yüzden bu kararı acele etmeyin.

Bize kısaca NEO derler.

İşinizi daha kolay yapabilmeniz için, tecrübemizi yenilikçi bakış açımızla harmanlayarak size özgü çözümler sunuyoruz. Doğru yöntemlerle geliştirilen verimli çözümler, işinizi bugünden başlayarak daha kolay yapmanızı sağlar; size de uzmanı olduğunuz işi yapmaya daha çok zaman ayırma imkanı sunar.

İşinizi büyütmek için doğru yatırımın şart olduğuna inanıyor ve bunu üst düzey danışmanlık hizmetimizle harmanlayıp sizlere sunuyoruz.

We Handle IT

Services NEO

Services Neo Client

Biz Sizi Arayalım.

İşinizi geliştirmek için en kısa sürede uzman ekibimiz size ulaşacaktır.
+90 (537) 861 4444
Mesajın için teşekkürler. Gönderildi.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Ekteki dosyadan aydınlatma metni ve gizlilik politikalarımızı inceleyebilirsiniz.