Logo
Bize Ulaşın
302 Redirect (302 Yönlendirme)2021-10-11T14:38:19+03:00

302 Redirect (302 Yönlendirme)

302 Yönlendirme nedir? – Tanım

Yönlendirme 302 (Bulundu), bir web sayfasına girilen geçici bir yönlendirmeyi ifade eder. 301 yönlendirmelerine benzer, ancak arama motoru tarayıcıları bunu kalıcı bir yönlendirme olarak tanımaz. Hem eski hem de yeni URL’ler dizine eklenmiş durumda kalır ve bu da dahili çoğaltmayı artırabilir.

302 yönlendirmesi, organik trafiği kaybetmemek için kullanıcıları ve robotları başka bir URL’ye aktarır. Ancak geçici bir etkisi vardır, bu yüzden çok daha az kullanılır.

302-redirect-sozluk-seo-sem

302 Yönlendirmesinin Uygulanması Ne Zaman Önerilir?

Aşağıdaki durumlarda web sitesinde bir 302 yönlendirmesi uygulanmalıdır:

  • belirli bir sayfa güncelleniyor,
  • işlevselliği ve tasarımı değerlendirmek için A/B testleri yaparsınız,
  • belirli bir ürün geçici olarak mevcut değil,
  • bir pazarlama kampanyası yürütüyor ve kullanıcıları bir satış sayfasına yönlendirmek istiyorsunuz.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.