Logo
Bize Ulaşın
500 Error (500 Hatası)2021-10-11T14:49:10+03:00

500 Error (500 Hatası)

500 Error (500 Hatası) nedir? – Tanım

500 error (HTTP Hatası 500 veya HTTP 500 Dahili Hatası olarak da bilinir), belirli bir isteği işlerken zorluklarla karşılaştığını ve onu yürütemediğini bildiren dahili bir sunucu hatasıdır. Başka bir deyişle, web sitesinin bulunduğu sunucu, tanımlanamayan bazı hatalar nedeniyle içeriğini görüntüleyememektedir. HTTP hatası 500’ün birçok nedeni olabilir, ancak en yaygın olanları şunlardır:

  • .htaccess dosyasındaki hatalar,
  • web sitesinde yanlış komut dosyaları,
  • yüksek web trafiğinin neden olduğu sunucu aşırı yüklenmesi,
  • dosya sistemi için yanlış izin yapılandırması.
500-error-sozluk-seo-sem

Kullanıcılar 500 Hatasını Nasıl Düzeltebilir?

Belirli bir web sitesinin kullanıcısı olarak, hata sunucudan kaynaklandığı için 500 error (500 Hatası) düzeltmek için pek fazla olanağınız yoktur. HTTP Hatası 500’ün nasıl düzeltileceğini mi merak ediyorsunuz? Bu soruna geçici bir aşırı yüklenme neden olabileceğinden, sayfayı yalnızca tekrar tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bu herhangi bir sonuç getirmezse, tarayıcı önbelleğini temizlemeye değer. Her iki çözüm de işe yaramazsa ve site uzun süre kullanılamıyorsa site sahipleriyle iletişime geçerek siteye ulaşamadığınızı bildirebilirsiniz.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.