Logo
Bize Ulaşın
Account Budget ( Google Ads Hesap Bütçesi)2021-10-08T13:04:03+03:00

Account Budget (Hesap Bütçesi)

Google Ads Account Budget (Hesap Bütçesi) nedir? – Tanım

Hesap bütçeleri daha önce bütçe talimatları olarak biliniyordu.

Bir Google Ads kampanyası yürütüyorsanız ve aylık faturalandırma ile ödeme yapıyorsanız, belirli bir dönemde harcamak istediğiniz bütçeyi belirtebilirsiniz. Aksi takdirde harcamalarınızı sadece kampanya bütçeleri ile kontrol edebileceksiniz.

Hesap bütçesi belirlemenin faydaları nelerdir?

Google Ads account budget belirlediğinizde, bütçeniz bittiğinde veya bitiş tarihine ulaşıldığında artık reklamlar gösterilmeyecektir. Bu, aylık Google Ads kampanyalarına sabit bir miktar para ayırarak maliyetleriniz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Günlük bütçeler söz konusu olduğunda, faturalandırma yöntemi biraz farklıdır.

Uygulamada Hesap Bütçesi

Mart ayındaki Google Ads kampanyalarınız için 1.500 TL tutarında bir account budget oluşturduğunuzu varsayalım. Bu ay içinde kampanyanızın maliyetleri 31 Mart’tan önce 1.500TL’ye ulaşırsa, reklamınızın yayını otomatik olarak durur ve bütçenizin tükendiğini belirten bir mesaj alırsınız.

Google Ads Hesap Bütçenizi Nasıl Yönetirsiniz?

Hem Yönetici hem de Standart kullanıcılar (yönetici hesabı dahil) bir hesap bütçesi oluşturabilir.

Ayarlar’ı seçerek erişebilirsiniz. Ardından Hesap bütçeleri’ni seçin ve mavi daire içine alınmış düğmeyi tıklayın. Ana hizmet sözleşmesini kullan bölümünde, ilginizi çeken bir seçenek belirleyin ve gerekli bilgileri doldurun. Bütçe tutarı alanına gidin, seçeneklerden birini seçin: sınırsız (reklamlarınız için toplam bütçe belirtmek istemiyorsanız) veya bütçe sınırınızı belirleyin. Başlangıç ve bitiş tarihlerini belirtin, Bütçe adını sağlayın ve gerekli tüm alanları doldurun. Kaydet’i tıklayın.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.