Logo
Bize Ulaşın
Ad Rank (Reklam Sıralaması)2021-10-11T15:01:21+03:00

Ad Rank (Reklam Sıralaması)

Google Ads’de Reklam Sıralaması (AD RANK) Nedir? – Tanım

Google Ads‘de Reklam Sıralaması ( AD RANK), reklamınızın ücretli arama sonuçlarında hangi konumda görüntüleneceğini belirler. Aşağıdakiler gibi bir dizi faktörü dikkate alır:

  • teklif tutarı,
  • reklam kalitesi,
  • reklam sıralaması eşikleri,
  • bir açık artırmanın rekabet gücü,
  • arama bağlamı,
  • uzantıların ve diğer reklam biçimlerinin öngörülen etkisi.

Reklam kalitesi, diğerlerinin yanı sıra 3 metriği kapsar: tahmini tıklama oranı (TO), reklam alaka düzeyi ve açılış sayfası kalitesi.

ad-rank-sozluk-seo-sem

Reklam Sıralaması Hakkında Başka Ne Bilmelisiniz?

Reklamınızın rakiplerinizden daha düşük teklifleri olsa bile, daha alakalı anahtar kelimeler kullanırsanız yine de onlardan daha üst sıralarda yer alabileceğini belirtmekte fayda var.

AD Rank(reklam sıralaması), bir reklamın her gösterileceği zaman hesaplanır. Google, ortalama reklam konumunu veritabanından kaldırdı. Şu anda en iyi metrikleri izlemeye değer: en yüksek gösterim oranını arayın ve mutlak en yüksek gösterim oranını arayın.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.