Logo
Bize Ulaşın
Alexa Rank2021-10-11T15:26:27+03:00

Alexa Rank

Alexa Sıralaması nedir? – Tanım

Alexa Sıralaması (Alexa Trafik Sıralaması olarak da bilinir), Alexa İnternet tarafından sağlanan ana ölçüdür. Hepsinden önemlisi, işi belirli bir web sitesinin popülerliğini tahmin etmektir. Bu değeri hesaplamak için sistem, belirli bir web sitesine yapılan ziyaretlerin sıklığını ve Alexa Traffic Rank veya Alexa Araç Çubuğu uzantısı yüklü kullanıcılar tarafından 3 aylık süre içinde görüntülenmesini dikkate alır.

alexa-rank-sozluk-sem-seo

Alexa Sıralaması nasıl kullanılır?

Alexa sayesinde bir web sitesi, diğer web sitelerine kıyasla görüntüleme ve ziyaret oranına göre analiz edilmektedir. Bu gösterge mümkün olduğu kadar düşük olmalıdır – gösterge ne kadar düşükse, belirli bir web sitesinin popülaritesi o kadar yüksek olur.

Alexa, kullanıcıya web sitesi analizi, rakiplere karşı performansı hakkında bilgi ve web sitesi trafiğinin kısa bir analizini sağlar.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.