Logo
Bize Ulaşın
Alt Attribute2021-10-11T15:36:50+03:00

Alt Attribute

Alt Attribute – Alt Nitelik nedir? – Tanım

Alt özelliği (alt açıklaması olarak da bilinir), hem Google hem de kullanıcılar için kullanılan alternatif bir metindir. Görme engelliler için alternatif tanımlamalar oluşturulur, görsel anlatım sağlanır. Ayrıca arama motorlarının görselde ne olduğunu yorumlamalarına yardımcı olurlar. SEO açısından bakıldığında, alt özelliği, görsel içeriğine karşılık gelen anahtar kelimeler içermelidir.

Alt özelliği sayesinde, arama motoru robotları resim açıklamasını okuyabilir ve bu nedenle onu tanımlayabilir ve arama sonuçları için doğru bir şekilde kategorilere ayırabilir. Alt açıklama, sayfadaki bir resim yüklenmediğinde de kullanıcılar tarafından görülebilir.

Alt Niteliğini Kullanma Örneği

HTML kodunda optimize edilmiş resim şöyle görünür:

< img src = “dosya-adı.jpg” alt = “görüntü dosyası açıklaması”/>

alt-attribute-sozluk-seo-sem

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.