Logo
Bize Ulaşın
Anchor text (Bağlantı Metni)2021-10-11T15:52:00+03:00

Anchor text (Bağlantı Metni)

Anchor Text – Çapa Metin Nedir? – Tanım

Bağlantı metni (bağ etiketi veya bağlantı metni olarak da bilinir), bağlantıdaki tıklanabilir bir metindir. HTML kodunda açık <a> ve kapalı </a> etiketleri arasında görünür.

Bağlantı Metni Örneği

<a href=”https://servicesneo.com/”>bağlantı metni</a> buna iyi bir örnektir. Belirli bir web sitesine yönlendiren bağlantı, bağlantı metninin altına gizlenir, çoğu zaman web sitesinin arama sonuçlarında görüntülenmesini istediğiniz bir anahtar kelimedir.

Bağlantı, belirli bir sayfaya yönlendiren URL de olabilir: <a href=”https://servicesneo.com/“>servicesneo.com</a>.

Çapa metinleri SEO için çok önemlidir. Belirli bir sayfanın kullanıcıların sorgularına karşılık geldiğinin Google için göstergeleridir. Belirli bir sayfada görüntülenen bağlantı metinlerinin iyi düşünüldüğünden emin olmak önemlidir.

anchor-text-sozluk-seo-sem

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.