Logo
Bize Ulaşın
Answer Box (Cevap Kutusu)2021-10-11T12:24:09+03:00

Answer Box (Cevap Kutusu)

Answer Box – Cevap Kutusu nedir? – Tanım

Cevap kutusu, kullanıcılara bir soruya mümkün olan en iyi cevabı vermek için tasarlanmış, arama sonuçlarında yer alan bir özelliktir. Genellikle doğrudan belirli bir web sitesinden, URL’den ve sayfa başlığından alınan içerikten alıntılardan oluşur. Cevap kutusu, ücretli reklamların altında ve tüm organik arama sonuçlarının üstünde görüntülenir.

Çoğu zaman, örneğin aşağıdakilerle ilgili belirli bir soruya yanıt olarak görünür:

– tanım,
– yemek tarifleri,
– kendin yap,
– sağlık sorunları,
– Ve bircok digerleri.

Genellikle, cevap kutusunda görünmek için en büyük fırsat, “ne”, “kim”, “ne zaman”, “nerede”, “nasıl” gibi kelimelerle başlayan, sorulan soruları tam olarak yanıtlayan içeriğe sahiptir.

answer

Cevap kutusu örneği

Google Cevap Kutusuna Nasıl Girilir?

Cevap kutusunda görünmek, içeriği tanıtmak, kullanıcılar arasında güven ve marka bilinirliği kazanmak ve belirli bir alanda uzman olarak algılanmak için harika bir fırsat verir. İçeriğinizin cevap kutusuna eklenme şansını en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, uymanız gereken birkaç kural vardır.

Her şeyden önce, içeriğinizin belirli sorulara tam olarak yanıt verdiğinden emin olun. Doğru metin biçimlendirmesini unutmayın ve soruları <H1> ve <H2> başlıklarına yerleştirin. Cevabın doğrudan sorunun altında bir paragrafta, yani yaklaşık 30-40 kelime arasında yer alması da önemlidir. Ayrıca, cevabınızı daha da iyi hale getirmek için resim ve infografik eklemeyi düşünmeye değer.

Cevap kutularında daha iyi görünmek istiyorsanız, tartıştığınız konuyla ilgili en popüler soruları içeren SSS sayfalarını kullanabilirsiniz.

Bunlar, içeriğinizin yanıt kutularında görüneceğini garanti etmeyen ancak size bunu başarmak için daha iyi bir şans veren birkaç basit ipucu.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.