Logo
Bize Ulaşın
Ban Yasaklama Engelleme2021-10-22T11:06:32+03:00

Ban (yasaklama-engelleme)

Ban nedir? – Tanım

Ban, Google’ın web yöneticileri için yönergelerde açıklanan genel kurallara uymayan web sitelerine uyguladığı bir ceza şeklidir. Ban, belirli bir alan adının veya web sitesinin arama sonuçlarından çıkarılmasından oluşur.

Web siteniz, örneğin aşağıdakiler için banlanabilir:

  • kopya içerik,
  • gizleme, yani Google tarayıcılarına kullanıcılardan farklı içerik gösterme,
  • otomatik olarak oluşturulan içerik,
  • düşük kaliteli geri bağlantılar.
ban-sozluk-seo-sem

Alan Adınızın Kaldırılıp Kaldırılmadığını Nasıl Kontrol Edebilirsiniz? 

Arama kutusuna şu komutu girin: site:domain.com. Seçilen komut için herhangi bir sonuç almazsanız, Google web sitenizi yasaklamış demektir.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.