Logo
Bize Ulaşın
Banner Blindness2021-10-22T11:06:53+03:00

Banner Blindness (Afiş Körlüğü)

Banner Blindness nedir? – Tanım

Banner körlüğü, kullanıcılar tarafından web sitelerindeki reklamları görmezden gelmenin yaygın bir olgusudur.

Banner Körlüğü Nelerden Kaynaklanır?

İnternet giderek daha popüler hale geldikçe, reklamcılar çevrimiçi reklamcılığın gücünü görmeye başladılar. Başlangıçta, afişler genellikle yoğun renklerle canlandırıldı. Şu anda, web’de çok sayıda afiş görmeye alışkın olan İnternet kullanıcıları, web sitelerinin hangi öğelerinin reklam içerdiğini (genellikle alakasız içerikle) bilinçaltında bilir ve bu nedenle onları görmezden gelir.

Kullanıcılar neden çevrimiçi reklamları görmezden gelme eğilimindedir? Temel olarak, web sitesinin belirli bölümlerinde görüntülendiklerinin, içeriklerinin konu ile ilgili olmadığının veya hedef kitleye göre ayarlanmadığının veya formatının rahatsız edici olduğunun farkında oldukları için.

banner-blindness-sozluk-seo-sem

Banner Körlüğü Nasıl Önlenir?

Yayıncılar:

  • bir banner reklam için en etkili yeri seçin,
  • web sitesiyle alakalı reklamları seçin.

Reklam verenler:

  • faiz alanlar,
  • yeniden pazarlama reklamlarını kullanın,
  • hedef kitleyi doğru tespit etmek,
  • en yüksek standartlarda afişler oluşturun,
  • yerel reklamları kullanın – görüntülendikleri web sitelerine uyum sağlarlar;
  • mobil cihazlar için duyarlı reklamlar kullanın.

Afiş körlüğü olgusuna rağmen, araştırma çevrimiçi reklam kampanyalarının etkili olduğunu gösteriyor. Afişleri bilinçli olarak görmezden gelsek de bilinçaltında markayı hatırladığımız kanıtlandı.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.