Logo
Bize Ulaşın
Bid Adjustment2021-10-22T11:07:12+03:00

Bid Adjustment

(Teklif Ayarlama)

Bid Adjustment nedir? – Tanım

Teklif ayarlama ile kampanya bütçeniz ve/veya reklam grubunuz üzerinde daha fazla kontrole sahip olursunuz. Şunlar için yüksek veya düşük bir teklif belirleyebilirsiniz:

  • cihazlar – tabletler, bilgisayarlar, cep telefonları,
  • coğrafi konumlar – ülkeler, şehirler, iller, bölgeler ve hatta coğrafi kodlar,
  • reklam zamanlaması,
  • YouTube ve Görüntülü Reklam Ağı’ndaki en popüler içerik,
  • hedefleme yöntemleri (konular, yerleşimler vb.),
  • yeniden pazarlama listeleri,
  • demografi – cinsiyet, yaş, gelir,
  • arama ayarlamaları – yalnızca telefon araması üreten reklamlar ve telefon uzantıları dahil.

Yukarıdaki kategorilerin her birinde olmasa da, arama, görüntülü reklam ağı, ürün ve video kampanyaları için teklif ayarlaması mevcuttur.

bid-adjustments-sozluk-seo-sem

Uygulamada Teklif Ayarlama? 

Oyuncak kampanyanızın bilgisayarlarda iyi gittiğini varsayalım. Bu durumda, örneğin bilgisayarlarda teklifinizi %20 oranında artırabilirsiniz. Bu şekilde, bilgisayarlarda teklifinizi artırırsınız, ancak aynı zamanda reklamınız daha fazla kullanıcıya gösterilir.
Buna karşılık, reklamınızın mobil cihazlarda görüntülenmesini istemiyorsanız, -%100’lük bir ayarlama belirleyerek reklamlarınızın bu tür cihazlarda gösterilmesini engelleyebilirsiniz.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.