Logo
Bize Ulaşın
Broad Match2021-10-22T11:08:18+03:00

Broad Match (geniş eşleme)

Broad Match (geniş eşleme)  nedir? – Tanım

Geniş eşleme , Google Ads‘de kullanılan varsayılan anahtar kelime eşleme türüdür (negatif anahtar kelimeler için de geçerlidir). Geniş bir eşleme ile, arama motorunda kullanıcı sorguları için yeterince reklam göstermek mümkündür.

Geniş Eşlemeli Anahtar Kelimeler 

Reklamlar, beyan edilenlerle aynı ve benzer anahtar kelimelerde görünür. Bunların çeşitli varyantları da olabilir: eş anlamlılar, yazım hataları veya ilgili aramalar.

Bu eşleme türünün ana avantajı, çok çeşitli reklamlardır, ancak bunlar genellikle yanlış anahtar kelimelerde görüntülenebilir. Bunun nedeni, belirtilen anahtar kelimelerden önce ve sonra kullanıcının hemen hemen her şeyi girebilmesidir. Örneğin, geniş eşlemeli bir anahtar kelime tanımlarsanız: “kadın şapkaları”, reklamınız “kadın kıyafetleri”nde bile görünebilir.

Geniş Eşleme ve Negatif Anahtar Kelimeler – Nasıl Çalışır?

Bu biraz farklı. Arama sonuçlarında görüntülenmesini istemediğiniz belirli bir arama terimini belirtirken, belirtilen anahtar kelimedeki kelimeler farklı bir sırada geçse bile reklamlarınız görünmez. Örneğin, aşağıdaki “kaligrafi malzemeleri” negatif anahtar kelimesini geniş eşlemede hariç tuttuğunuzda, reklamlar “kaligrafi malzemeleri” veya “yeni başlayanlar için hat malzemeleri” gibi sorgularda görünmez. Ancak yine de “mektup yazma aksesuarları”, “yazı aksesuarları”, “en iyi hat kalemleri” gibi anahtar kelimelerde görüntülenebilirler.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.