Logo
Bize Ulaşın
Broken Links2021-10-22T11:08:44+03:00

Broken Links (kırık linkler)

Broken Links (kırık linkler)  nedir? – Tanım

Bozuk bağlantılar (veya ölü bağlantılar), kullanıcıları bağlantılı sayfaya yönlendirmeyen bağlantılardır. Örneğin şunlar olabilir:

  • artık mevcut olmayan bir web sitesine köprüler;
  • silinen sayfalar;
  • değiştirilmiş URL yapısı;
  • süresi dolmuş, yani sahipleri tarafından yenilenmemiş alanlar.
broken-link-sozluk-seo-sem

Web Sitesinde Kırık Bağlantılar Nasıl Kontrol Edilir? 

Hem dış hem de iç bağlantıların arama sonuçlarındaki konumlar üzerinde büyük etkisi vardır. Bu nedenle kopuk linklerin kaldırılması ve doğru linklerle değiştirilmesi son derece önemli bir uygulamadır.

Çok fazla kopuk bağlantıya sahip web siteleri düşük kaliteli olarak kabul edilir ve sonuç olarak arama sonuçlarında düşer.

Sitede ölü bağlantılar olup olmadığını kontrol etme sürecinde, bu tür uygulamalar yardımcı olabilir: Xenu Link Sleuth, Link Checker, DRKSpider ve Firefox tarayıcı uzantısı – Link Evaluator. Bir diğer popüler ve yaygın olarak kullanılan program ise Screaming Frog SEO Spider’dır.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.