Logo
Bize Ulaşın
ccTLD2021-10-22T11:09:13+03:00

ccTLD

ccTLD (ülke kodu üst düzey alan adı) Nedir? – Tanım

ccTLD (ülke kodu üst düzey alan adı), bir İnternet üst düzey alan adıdır. Bu alan türü bir ülke veya bağımlı bölge için ayrılmıştır ve her zaman iki harften oluşur; es, o, pl. ccTLD alan adlarının çoğu, ISO 3166-1 ülke kodlarına karşılık gelir.

ccTLD Örnekleri

cctld-sozluk-seo-sem

Ülkelerin yanı sıra, ccTLD’ler ayrıca egemen devletlere veya özerk alanlara, ör. Çin Halk Cumhuriyeti’ne veya Hollanda Antilleri’ne (.an) ait olan Hong Kong (.hk) için ayrı bir alan adı kayıtlıdır.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.