Logo
Bize Ulaşın
Clicks2021-10-22T11:09:38+03:00

Clicks (Tıklamalar)

Clicks (Tıklamalar) Nedir? – Tanım

Tıklamalar, Google Search Console‘daki veri analizi panelinde (Performans) bulunabilen metriklerden biridir. Google arama sonuçlarında (belirli bir etki alanı içinde) URL’ye yapılan toplam tıklama sayısını gösterirler. Bu araçta, web sitenizin tüm sayfaları için (belirtilen süre için) toplam tıklama sayısı hakkında bilgi bulacaksınız:

Ek olarak, yeterli filtreler kullanarak belirli bir sayfa, sorgu (anahtar kelime), ülke, cihaz (masaüstü, mobil veya tablet) ve belirli tarihler için tıklama sayısını da kontrol edebilirsiniz. Not: Google Search Console tarafından sağlanan veriler yalnızca organik tıklamalar için geçerlidir ve Google Ads’e yapılan tıklamaları hariç tutar.

clicks-sozluk-seo-sem

Tıklamalar ve Google Arama Sonucu Öğeleri 

Arama sonuçları, resimler, döngüler, AMP sayfaları, öne çıkan snippet’ler vb. gibi çeşitli öğelerden oluşur. Bunların her biri için tıklama sayısı (ve gösterim sayısı) farklılık gösterebilir. Örneğin, resimler söz konusu olduğunda, Google Search Console, tıklanacak bir küçük resmi genişletmek için tıklamaları dikkate almaz. Ancak, genişletilmiş resimlere yapılan bir tıklama, kullanıcıları Google Arama dışında bir sayfaya götürürse, bu bir tıklama olarak tanınır. Web sitesinin ayrıntılı bir analizini yaparken bunu akılda tutmaya değer.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.