Logo
Bize Ulaşın
Conversion Rate2021-10-22T11:10:54+03:00

Conversion Rate (Dönüşüm Oranı)

Conversion Rate (Dönüşüm Oranı) Nedir? – Tanım

Conversion rate (Dönüşüm oranı), dönüşüm sayısının bir reklamla olan toplam etkileşim sayısına oranını sunan bir ölçümdür. Pazarlama kampanyalarınızın etkinliğini ölçmek için onu izlemeye değer. Google Analytics‘te, dönüşüm oranı ölçülerek, bireysel trafik kaynaklarının satış performansını tahmin etmek mümkündür. Google Ads için kampanyaların, reklam gruplarının, belirli reklamların veya anahtar kelimelerin etkinliğini belirleyebilirsiniz.

Conversion Rate (Dönüşüm Oranı) Nasıl Hesaplanır?

Örneğin, 500 etkileşimden 10 dönüşümünüz varsa, dönüşüm oranınız %2 (10 ÷ 500 = %2) olacaktır.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.