Logo
Bize Ulaşın
Conversion2021-10-22T11:10:45+03:00

Conversion (Dönüşüm)

Conversion (Dönüşüm) Nedir? – Tanım

Conversion, kullanıcının istenen işlemleri tamamladığı bir durumdur. Alıcı, örneğin, pazarlama kampanyasının veya SEO faaliyetlerinin ele alındığı potansiyel bir müşteri veya blog okuyucusu olabilir. İstenilen eylem, belirli bir web sitesinde belirlenen hedefe göre tanımlanır, örn. bir çevrimiçi mağazada bir ürün satın almak.

Conversion ve aynı zamanda web sitenizin performansı, dönüşüm oranı ile ölçülebilir. Şu şekilde hesaplanır:

Dönüşüm sayısı (yani, alıcının gerçekleştirdiği istenen etkinliklerin sayısı), toplam oturum sayısına bölünür ve ardından %100 ile çarpılır.

Dönüşümler makro ve mikro dönüşümlere ayrılabilir. Beklenen birincil sonuç bir makro dönüşümüdür. Ancak mikro dönüşümler, büyük bir hedefe (makro dönüşüm) ulaşılmasına katkıda bulunan bir dizi eylemdir.

Dönüşüm Örnekleri

Web sitesinin türüne ve hedef ayarına bağlı olarak, dönüşüm, diğer şeylerin yanı sıra satın alma, alışveriş sepetine ürün ekleme, bir hesap kaydetme veya bir reklam videosu izleme olarak tanımlanabilir. Ziyaretçilerin belirli bir siteye yaptıkları işlemlerle ilgili beklentileri farklıdır, bu nedenle dönüşümün ne olduğu konusunda net bir cevap vermek mümkün değildir.

convesrion-sozluk-seo-sem

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.