Logo
Bize Ulaşın
CPA-İşlem-Başına-Maliyet2021-10-22T11:11:28+03:00

CPA (Cost Per Action)

CPA (İşlem Başına Maliyet) Nedir? – Tanım

CPA (işlem başına maliyet), çevrimiçi reklamcılık ölçümlerinden biridir. Belirli bir işlem için ne kadar para ödemeniz gerektiğini gösterir (ör. satış, form doldurma, e-kitap indirme). Bu ölçümün maliyetini belirlemek, bütçe dahilindeki dönüşüm sayısını tahmin etmenize olanak tanır.

CPA, reklam tarafından oluşturulan belirli bir eylemin maliyetini gösterir. Bunun bir olası satış, dönüşüm veya satışın ortalama maliyeti olduğunu söyleyebiliriz.

CPA-sozluk-seo-sem

CPA Nasıl Hesaplanır? 

Kampanya için bütçenizin 1000 TL olduğunu ve 200 işlem oluşturduğunu varsayalım. O zaman oran 5 TL olacaktır.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.