Logo
Bize Ulaşın
CPM Mil Başına Maliyet2021-10-22T11:12:03+03:00

CPM (Cost Per Mille)

CPM (Bin Gösterim Başına Maliyet) Nedir? – Tanım

Bin gösterim başına maliyet olarak da bilinir. BGBM raporundaki bilgiler çoğunlukla Google Görüntülü Reklam Ağı’na (GDN) atıfta bulunur ve 1.000 kullanıcıya ulaşmak için ne kadar ödemeniz gerektiğini gösterir. Gösterge, erişim ve marka bilinirliği oluştururken özellikle önemlidir. Ayrıntılı hedef kitle veya rekabetçi pazarlar söz konusu olduğunda değerinin daha yüksek olduğunu unutmayın.

CPM (BGBM) Ne Zaman Kullanılmalı? 

CPM modeli, erişim ve marka bilinirliği oluştururken kullanılan en yaygın modeldir. Reklamımızın görünür gösterimi için ödeme yaparsınız. TBM kampanyaları kullanan ve BGBM’ye geçişin karlılığını göz önünde bulunduran reklam verenler için TO hesaplanmalıdır.

CPM-BGBM-sozluk-seo-sem

1000 gösterimin size maliyetinin 10 TL (BGBM = TL) olduğunu ve bir tıklamanın maliyetinin 0,50 TL (TBM = 0,50 TL) olduğunu varsayarsak, TO %0,2 olur.

TO’nuz %0,2’nin üzerindeyse, BGBM modelinde faturalandırmayı düşünmelisiniz. Bunun her seferinde işe yarayacak bir kural olmadığını unutmayın. Her seferinde, istenen sonucu ve belirlenen kampanya hedeflerini göz önünde bulundurmalısınız.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.