Logo
Bize Ulaşın
CPV Görüntüleme Başına Maliyet2021-10-22T11:12:13+03:00

CPV (Cost Per View)

CPV (Görüntüleme Başına Maliyet) nedir? – Tanım

CPV-GBM (Görüntüleme başına maliyet), Google Ads’deki video kampanyaları için bir faturalandırma yöntemidir. Bu fatura, videonuzun en az 30 saniyesini izlemenin (veya video reklamınız 30 saniyeden kısaysa videonun tamamının izlenmesi gerektiğini) veya videoyla başka şekillerde etkileşime girmenin maliyetini belirtir. Diğer video etkileşimleri, örneğin CTA (harekete geçirici mesaj) yer paylaşımlarına veya afişlere tıklamayı içerir.

Video reklamlar, YouTube platformunda videolardan önce, sonra veya video sırasında görüntülenir. GBM, video reklamın bir kez görüntülenmesinin maliyetidir.

CPV – GBM Teklifi

GBM teklifleri, diğer Google Ads faturalandırma modellerinde olduğu gibi belirlenir. Tek tek anahtar kelimeler veya yerleşimler için farklı teklifler belirleyebilirsiniz. Maks. GBM’nizi belirlemek, bir görüntüleme için daha fazla ücretlendirilemeyeceğiniz anlamına gelir. Oran ayarı yalnızca TrueView video kampanyalarında kullanılabilir.

cpv-gbm-sozluk-seo-sem

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.