Logo
Bize Ulaşın
Crawler2021-10-22T11:12:37+03:00

Crawler (Spiderbot)

Crawler (Spiderbot) Nedir? – Tanım

Crawler (örümcek veya spiderbot olarak da bilinir), arama motorları tarafından kullanılan bir İnternet botudur. İşlevi, web mimarisi ve içeriği hakkında bilgi toplamak ve onu indekslemek ve eğer değerliyse arama sonuçlarında kullanıcılara göstermektir.

Crawlerlar ne işe yarar? 

Crawlerların ana işlevleri şunlardır:

  • site kodunu doğrulamak,
  • web sitesinin içeriğini incelemek,
  • Kullanıcılarla ilgili site hakkında ek bilgi toplamak,
  • İnternette bulunan içerik güncellemelerini kontrol etmek için.
crawler-googlebot-sozluk-seo-sem

En çok tanınan tarayıcı Googlebot‘tur. Ayrıca, taramanın her zaman bir sayfayı dizine eklediğini ve dolayısıyla arama sonuçlarında görüntülendiği anlamına gelmediğini de belirtmekte fayda var.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.