Logo
Bize Ulaşın
CSS2021-10-22T11:12:48+03:00

CSS (Cascading Style Sheets)

CSS Nedir? – Tanım

CSS (Basamaklı Stil Sayfaları), HTML belgesinin stilini tanımlayan bir kodlama dilidir. HTML öğelerinin bir sayfada nasıl görüntülendiğini açıklar. CSS, aynı anda birden çok sayfanın düzenini kontrol edebildiği için çok fazla iş tasarrufu sağlar. Stil biçimlendirme genellikle ayrı bir .css dosyasına kaydedilir. Bu sayede sadece bir dosyayı değiştirerek tüm sitenin düzenini değiştirebilirsiniz.

CSS Syntax? 

CSS-sozluk-seo-sem
  • Seçici, stil vermeyi düşündüğünüz HTML öğesini belirtir.
  • Bildirim bloğu, tümü her zaman noktalı virgülle ayrılmış bir veya birkaç bildirimden oluşur.
  • Tüm bildirimler, iki nokta üst üste ile ayrılmış CSS özellik adını ve değerlerini içerir.
  • Bildirimler her zaman noktalı virgülle biter ve bildirim blokları küme parantezleriyle çevrilidir.

CSS ile Renk Nasıl Değiştirilir?

css-color-sozluk-seo-sem

Yukarıdaki örnekte, “p”, stil verdiğimiz öğeyi, yani paragrafı (<p>) belirten seçicidir. “color” bir özellik iken “green” onun değeridir. Bu şekilde, tüm <p> öğeleri yeşil metne sahip olacaktır.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.