Logo
Bize Ulaşın
CTA Harekete Geçirici Mesaj2021-10-22T11:12:59+03:00

CTA (Call to Action)

CTA (Harekete Geçirici Mesaj) Nedir? – Tanım

CTA (Harekete Geçirici Mesaj), izleyicileri veya okuyucuları hemen bir eylemde bulunmaya teşvik eden bir ifadedir. Örneğin; belirli bir web sitesine tıklayıp girmek için. Ayrıca, kullanıcıların yönlendirilecekleri bir sayfada ne yapmaları gerektiğini de bildirebilir. CTA, hem bir reklam başlığında kısa bir metin hem de dönüşümü artırmayı amaçlayan ikna edici bir metin içeren etkileşimli bir düğme olabilir (örneğin, kullanıcıları bir bültene abone olmaya teşvik etmek: “Kaydolun ve ilk siparişinizde %10 indirim kazanın”. Etkili). CTA, kullanıcının bakış açısından da yazılabilir – “Bana abone ol”, “Bana daha fazlasını anlat”.

CTA-sozluk-seo-sem

Etkili Bir Harekete Geçirici Mesaj Nasıl Oluşturulur? 

Her zaman işe yaramasa da ne kadar kısa olursa o kadar iyidir. “Şimdi satın al” gibi kısa aramaların mı yoksa daha uzun aramaların mı iyi olduğunu anlamak için A/B testlerinin yapılması önerilir. Örneğin; “Şimdi satın alın ve %15 indirim kazanın” daha iyi bir çözüm olabilir. Bir reklam başlığına veya bir web sitesine bir çağrı yaparsanız, Harekete Geçirici Mesaj düğmesi, çevreleyen arka plandan ayırt edici olmalıdır.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.