Logo
Bize Ulaşın
CTR Tıklama Oranı2021-10-22T11:13:08+03:00

CTR (Click Through Rate)

CTR (Tıklama Oranı) Nedir? – Tanım

CTR- TO – (Tıklama Oranı), bir reklama yapılan tıklamaların gösterimlere oranını belirler. Anahtar kelimelerin, reklam içeriğinin veya resimlerin etkinliğini gösterdiğinden her reklamveren için önemli bir göstergedir. Yüzde olarak ifade edilir. Yüksek TO, anahtar kelimelerin belirli bir hedef kitle için doğru bir şekilde seçildiğini gösterir – kullanıcılar, girdileriyle ilgili olduğu için reklamı tıklar.

CTR Nasıl Hesaplanır? 

CTR-sozluk-seo-sem

Örnek: web’de 1000 gösterim için 150 tıklama oluşturduysa, TO (150/1000)*%100=%15 olur

CTR Ne Zaman Yeterli Değildir?

Başarı yada başarısızlık olduğunu gösteren net bir değer yoktur. Her işletme için, hatta her kampanya türü için farklıdır.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.