Logo
Bize Ulaşın
Data Center2021-10-22T11:13:20+03:00

Data Center (Veri Merkezi)

Data Center (Veri Merkezi) Nedir? – Tanım

Veri Merkezi (DC), verileri toplamak ve depolamak için oluşturulmuş bir yerdir. Sadece binanın kendisi değil, aynı zamanda prosedürler, kalifiye insanlar veya profesyonel ekipmanlardır. Ağa girilen tüm veriler en yakın DC’ye gönderilir ve ardından diğer sunuculara taşınır. Yüksek talep nedeniyle, bu tür birimler dünyanın her yerinde bulunmaktadır.

Veri Merkezi terimini, yalnızca sunucuların bulunduğu oda olan bir sunucu odası ile karıştırmayın.

data-center-sozluk-seo-sem

Şirketler Veri Merkezini neden kullanıyor?

Bu birimler öncelikle bilgiye erişim kolaylığı ile karakterize edilir – işleme hızları ve sorunsuz veri yapılandırma olasılığı DC’nin en önemli avantajlarıdır.

Ayrıca, onlar sayesinde diğerlerinin yanı sıra aşağıdakilerin de tadını çıkarabiliriz:

  • yükseltilmiş güvenlik,
  • otomatik yedeklemeler,
  • veri kaybı durumunda yardım.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.