Logo
Bize Ulaşın
Direct Traffic2021-10-22T11:13:45+03:00

Direct Traffic (Direkt Trafik)

Direct Traffic (Direkt Trafik) Nedir? – Tanım

Direct traffic, Google Analytics raporlarında görünen trafik kaynaklarından biridir. Doğrudan trafik, bir kullanıcının bir web tarayıcısının adres çubuğuna bir URL girerek veya yer imlerine kaydedilmiş bir adresi kullanarak belirli bir web sitesine gitmesidir. Doğrudan trafik, Word, Excel veya PDF dosyaları gibi web dışı belgelerdeki bir bağlantıya tıklamayı ve bir e-posta okuyucusundan (ör. Thunderbird veya Outlook) alınan bir e-postada bağlantı içeren bir sayfaya girmeyi de içerebilir.

Doğrudan Trafiğin Kaynağı Nedir?

Doğrudan trafiğin analizi, belirli bir markanın büyük bir düzenli müşteri grubuna sahip olup olmadığının kontrol edilmesini sağlar.Doğrudan trafik, çeşitli kullanıcı kategorileri tarafından oluşturulur. Bunlara şunlar dahildir: web sitesi URL’sini hatırladı veya bir yer işaretine kaydetti, markayla ilişkilendirdikten sonra URL’yi tahmin etti, çevrimdışı bir pazarlama kampanyası aracılığıyla web sitesi hakkında bilgi aldı (örneğin, bir gazeteden reklam panoları), siteyi başkaları tarafından önerildiği için ziyaret etti. Adres çubuğuna bir URL girerken, web tarayıcısının kullanıcılara daha önce ziyaret ettikleri sayfaları önerdiğini belirtmekte fayda var.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.