Logo
Bize Ulaşın
Disavow2021-10-22T11:13:54+03:00

Disavow (Reddetmek)

Disavow (Reddetmek) Nedir? – Tanım

Bağlantı Reddetme Araçları, analiz edilen web sitesine zararlı olan geri bağlantıları reddetmek için kullanılır.

Bu Araç Gerekli mi?

Geri bağlantıların sayısı ve kalitesi, alan adı otoritesi üzerinde çok büyük bir etkiye sahiptir. Bağlantı profili doğal değilse (ör. düşük kaliteli alan adlarından geliyorlar veya spam içerik içeriyorlarsa), web sitesi için zararlı olabilir. Ancak disavow araçlarıyla bu tür bağlantıları reddedebilirsiniz. Bununla birlikte, geri bağlantıların reddedilmesi Google sıralamasında bir düşüşe neden olabileceğinden, bu aracın çok dikkatli kullanılması gerektiğini akılda tutmakta fayda var.

disavow-sozluk-seo-sem

Disavow İşlemi Nasıl Yapılmalı?

URL listesiyle bir metin dosyası (.txt) oluşturun. Her satır, reddetmek istediğiniz ayrı bir bağlantıyı içermelidir. Ardından araç sayfasına gidin ve dosyayı oraya yükleyin.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.