Logo
Bize Ulaşın
Dofollow Link2021-10-22T11:14:05+03:00

Dofollow Link

Dofollow Link Nedir? – Tanım

Dofollow bağlantıları, arama motoru robotlarına belirli bir bağlantının yönlendirdiği bir sayfayı ziyaret etmelerini söyler. Ayrıca bir sayfadan diğerine değer iletirler (buna link eşitliği veya link suyu denir). Bu varsayılan bağlantı tipidir (CMS ayarlarınızda değiştirmediğiniz sürece).

dofollow-link-sozluk-seo-sem

Dofollow Linkte Güçlülükler ve Zayıflıklar

  • Dofollow linkleri, SEO değerini bir sayfadan diğerine geçirdikleri için SEO sürecinde çok önemlidir. Böylece başka bir sayfaya yönlendiren bir sayfa, arama motoru robotları tarafından takip edilebilir;
  • Sayfa Güven puanı yüksek bir sayfaya bir dofollow bağlantısı konulursa, sayfa, bağlantı verilen sayfayla güven düzeyini paylaşır. Ancak, bağlantılı sayfanın Sayfa Güveni veya diğer SEO parametreleri düşük düzeydeyse, bu bağlantı arama sonuçlarındaki sıralamalara katkıda bulunmaz.
  • dofollow bağlantıları, belirli bir anahtar kelimenin, sıralamasını iyileştirmede etkisi olan bağlantı metnine eklenmesine izin verir.

Bir site içinde, Google ve diğer arama motorları tarayıcılarının sitenin herhangi bir sayfasına ulaşabilmesi gerektiğinden, çoğu dahili bağlantı dofollow olmalıdır.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.