Logo
Bize Ulaşın
Domain Age Domain Yaşı2021-10-22T11:14:14+03:00

Domain Age (Domain Yaşı)

Domain Age(Domain Yaşı) Nedir? – Tanım

Domain age, ilk kayıt anından itibaren , bir domainin var olduğu zamandır. Bu, önemli Google sıralama faktörlerinden biridir, bu nedenle site ne kadar eskiyse arama sonuçlarının da o kadar yüksek olacağı konusunda yaygın bir kanı vardır. Bunun temel nedeni, uzun domain yaşının hem kullanıcılardan hem de Google algoritmalarından daha fazla güvene dönüşmesidir.

Domain Yaşı Nasıl Kontrol Edilir?

Domain yaşı iki faktöre bağlıdır: ilki yukarıda belirtilen ilk kayıt tarihi ve alan adının aktif olduğu dönem, yani internette aranabilecek içerik barındırdığı dönem. İkincisi arama motoru domain yaşını hesaplarken ilk tarama anını da hesaba katar. Alan yaşı ile ilgili en önemli veriler, yani kayıt tarihi veya IP adresleri bazı kanallarla kontrol edilebilir,

örnek internet sitesinde: https://whois.domaintools.com/

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.