Logo
Bize Ulaşın
Domain Authority Domain Otoritesi2021-10-22T11:14:24+03:00

Domain Authority (Domain Otoritesi)

Domain Authority (Domain Otoritesi) Nedir? – Tanım

Domain Authority (DA), MOZ şirketi tarafından geliştirilen ve SEO endüstrisinde popüler olan bir parametredir. Google tarafından geliştirilen bir algoritma olan Page Rank ile karşılaştırılabilir.

Domain Otoritesi “gücünü” ve sitenin sektör veya konuyla ilişkisini belirtir. Amacı, belirli bir web sitesinin sıralama potansiyelini göstermek ve SERP’de nasıl performans göstereceğini tahmin etmektir. DA puanı 1’den 100’e kadar bir ölçektedir – puan ne kadar yüksekse o kadar iyidir.

domain-authority-sozluk-seo-sem

Domain Otoritesi Nasıl Geliştirilir?

Bir web sitesinin Domain Authority puanı birçok faktöre bağlıdır. MozRank, MozTrust, geri bağlantıların sayısı ve kalitesi vb. Bir DA’yı geliştirmek için, siteye yönlendiren yüksek kaliteli bağlantıların sayısını artırmalı ve SEO’sunu iyileştirmelisiniz, yani diğer tüm arama motoru optimizasyonu öğelerine odaklanmalısınız. 100’e yakın bir DA puanı almanın gerçekten zor olduğunu belirtmekte fayda var, bu yüzden önemli olan yol boyunca cesareti kırmamak.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.