Logo
Bize Ulaşın
DuckDuckGo2021-10-22T11:15:02+03:00

DuckDuckGo

DuckDuckGo Nedir? – Tanım

DuckDuckGo (DDG olarak da kısaltılır) güvenli ve popüler bir arama motorudur. Sonuçlar, yaygın olarak bilinen veri kaynaklarının yanı sıra çevrimiçi topluluklar tarafından oluşturulan web sitelerini göstermektedir. Bu uygulama öncelikle arama sonuçlarının doğruluğunu artırmak içindir.

DuckDuckGo’nun Diğer Arama Motorlarından Farkı Nedir?

DuckDuckGo bir çok rakibinden önemli ölçüde farlıdır. Her şeyden önce, yaratıcıların belirttiği gibi:

“DuckDuckGo’da herhangi bir kişisel bilgi toplamıyoruz veya paylaşmıyoruz. Özetle gizlilik politikamız bu.”

DuckDuckGo’nun Avantajları

  • kullanıcıların IP adresleri veya onlar hakkında herhangi bir bilgi toplamaz;
  • yalnızca anahtar kelimelerle ilgili bilgileri toplar;
  • Belirli bir anahtar kelime için arama sonuçları tüm kullanıcılar için aynıdır;
  • Arama motoru verileri, Bing, Wolfram Alpha, Wikipedia, Yahoo, DuckDuckBot ve diğerleri gibi 400’den fazla kaynağın bir sonucudur;
  • çerezleri yalnızca gerekli olduğunda kullanır.

Dahası, her kullanıcı geliştirme ekibiyle doğrudan iletişim kurmayı bekleyebilir – arama motoru ekibi esas olarak küçük bir kullanıcı topluluğu ve bir grup uzman üzerine kuruludur.

duckduckgo-sozluk-seo-sem

DuckDuckGo’nun Popülaritesi

DuckDuckGo arama motoru giderek daha popüler bir hale geliyor. Son yıllarda trafikte büyük bir artış gözlemlenmekte. Amerika Birleşik Devletleri’nde en popüler siteler listesinde 250. sırada yer alıyor. İstatistiklere göre arama motoru 2019 yılında yeni bir rekor kırdı – günlük arama sayısı 36 milyonu aştı. Tahmini arama motoru pazar payı %0,3’tür. Kullanıcılar, DuckDuckGo’ya temel olarak yüksek düzeyde güvenlik ve gizliliğin yanı sıra kullanıcı tercihlerinin önemli ölçüde azaltılmış takibi (Google tarafından Google Ads kampanyaları geliştirmek için kullanılır) nedeniyle değer verir. Bildirildiği gibi, DuckDuck’ın günlük sorgusu 30 milyona ulaşıyor. Bu arama motoru için SEO çok daha az etkili olacaktır – Çekya’daki popüler bir arama motoru olan Seznam’a benzer erişime sahip küresel bir üründür.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.