Logo
Bize Ulaşın
eCPC2021-10-22T11:15:12+03:00

eCPC (eTBM)

eCPC (eTBM) Nedir? – Tanım

Bu, Geliştirilmiş TBM olarak da bilinen akıllı bir Google Ads fiyatlandırma stratejisidir.

Dönüşüm sayısını en üst düzeye çıkarmak için otomatik olarak ayarlanan oranları kullanır. Aynı zamanda, dönüşüm elde etme olasılığı düşük olduğunda, belirlenen oranları düşürür.

eCPC’yi kullanma:

  • aynı veya daha düşük dönüşüm maliyetlerini korumaya çalışırken daha fazla dönüşüm elde edeceksiniz,
  • ortalama TBM’nizi belirtilen maksimum TBM’nin altında tutacaksınız.

eCPC (eTBM) Nasıl Çalışır?

Algoritma, belirli bir açık artırmadaki bahis miktarını belirlemek için demografik verileri, konumunuzu, tarayıcı bilgilerinizi ve günün saatini kullanır.

eCPC (eTBM) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

eTBM, dönüşüm izlemeyi önceden yapılandırmanızı gerektirir. Ayrıca, uygulamaları tanıtanlar hariç, arama ağları ve GDN kampanyaları için kullanılabilir. Ürün kampanyaları için yalnızca Google arama motoru içinde çalışır. Ayrıca strateji, mobil cihazlar için ayrı ayrı oranlar belirler.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.