Logo
Bize Ulaşın
Exact Match Tam Eşleme2021-10-22T11:15:42+03:00

Exact Match (Tam Eşleme)

Exact Match (Tam Eşleme) Nedir? – Tanım

Reklamların görüntülenmesini kısıtlamak için tam eşleşme kullanılır. Köşeli parantez içinde bir kelime öbeği kullanarak, belirli bir reklamı yalnızca tam olarak anahtar kelimeyi veya yakın türevlerini giren kullanıcılara göstermek istediğinizi Google Ads‘e bildirirsiniz.

Reklamlar Nasıl Görüntülenecek?

Reklamlar, beyan edilen ifadeyle (örneğin; [Kamp çadırı 3×3]) aynı olan kullanıcı sorgularında ve yakın türevlerinde görüntülenir (örneğin; kısaltmalar, yazım hataları, eş anlamlılar, kökten türetme veya vurgular). Ayrıca, yeniden sıralanmış sözcükleri ve işlevsel sözcükleri (edatlar, bağlaçlar, makaleler) içermeyen sözcükleri de gösterecektir.

Exact Match (Tam Eşleme)nin Artıları ve Eksileri

Tam eşleşmenin ana avantajı, reklamlarınızın nasıl ve ne zaman görüntüleneceğini en iyi şekilde kontrol etmektir. Bu sayede reklamlar, teklifinizle ilgilenen kişilere doğru bir şekilde hedeflenebilir. Bu, TO’yu iyileştirmeye de yardımcı olabilir. Ancak bu seçenek, aralığı büyük ölçüde sınırlar, gösterim ve tıklama sayısını azaltır.

Exact Match (Tam Eşleme) ve Negatif Anahtar Kelimeler

Negatif anahtar kelimelerin ana işlevi, web sitenizin belirli kullanıcı sorgularında görüntülenmesini istemediğinizi Google Ads’e bildirmektir. Hariç tutulan anahtar kelime köşeli parantez içinde yazılmalıdır, örneğin [kaligrafi malzemeleri]. Belirli bir kullanıcı sorgusu, beyan edilen ifadeden önce veya sonra ek kelimeler içerecekse, reklamların hala görüntülenebileceğini unutmamak gerekir (örneğin: “yeni başlayanlar için hat malzemeleri”).

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.