Logo
Bize Ulaşın
GDN Google Display Network2021-10-22T11:16:55+03:00

GDN (Google Display Network)

GDN (Google Display Network) Nedir? – Tanım

GDN (Google Görüntülü Reklam Ağı), Google Ads‘deki reklamcılık yöntemlerinden biridir. Reklamlar, Gmail, YouTube veya Blogger gibi hizmetlerin yanı sıra hem küçük işletme web siteleri hem de The New York Times veya The Guardian gibi büyük haber siteleri gibi Google ortaklarını içeren Google ağında görüntülenir. Reklam ağı, dünya genelindeki kullanıcıların yaklaşık %90’ına ulaşmaktadır..

GDN’de yayınlanabilecek en yaygın reklam türleri Duyarlı Görüntülü reklamlar, Yüklenen resim reklamlar, Etkileşim reklamları ve Gmail reklamlarıdır.

  • Duyarlı Görüntülü reklamlar, çeşitli metinler (başlıklar ve açıklamalar), resimler ve logolar eklemenize olanak tanır. En büyük avantajları, duyarlı düzenin belirli bir web sitesine göre ayarlanmasıdır. Google, performanslarını artırmak için bunları optimize eder,
  • Yüklenen resim reklamlar, resim veya HTML5 dosyaları olabilir.
  • Etkileşim reklamları, YouTube’da ve Görüntülü Reklam Ağı’nda çekici resim veya video reklamlar biçimindeki reklamlardır.
  • Gmail reklamları, kullanıcıların gelen kutularında görüntülenen mesajlardır.
gdn-sozluk-seo-sem

GDN Kampanyaları için Hedefleme 

Google Görüntülü Reklam Ağı’nda hedeflemeyi kullanarak, satın alma dönüşüm hunisinin farklı aşamalarında (farkındalık, ilgi, istek, eylem) bulunan farklı hedef müşteri gruplarına ulaşabilirsiniz, hedefiniz şunlar olabilir:

  • ürün veya hizmetinizle potansiyel olarak ilgilenen kullanıcılar,
  • yeniden pazarlama listelerinizin alıcıları,
  • hedef grup ve açılış sayfasına göre Google algoritması tarafından tanımlanan alıcılar. Bu olasılık, otomatik hedeflemeden kaynaklanmaktadır.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.