Logo
Bize Ulaşın
Google Algortihm Filter2021-10-22T11:17:20+03:00

Google Algorithm Filter

Google Algorithm Filter (Google Algoritma Filtresi) Nedir? – Tanım

Algoritma filtresi, siteye otomatik olarak uygulanan bir Google cezasıdır. Tanımlamak ve çözmek çok zordur. Belirli anahtar kelimelerde (özellikle TOP 10’da olanlar) arama sonuçlarında ani bir düşüş ve daha düşük web trafiği ile fark edilebilir.

Google’dan bu filtrenin uygulanmasıyla ilgili bilgiler Google Webmaster Araçları’nda görünmemektedir.

google-algorithm-filter-sozluk-seo-sem

Web Sitenize Bir Google Algoritma Filtresinin Uygulanıp Uygulanmadığı Nasıl Kontrol Edebiliriz? 

Web sitenizin bir Google algoritmik filtresi olup olmadığını kontrol etmek için Google’daki anahtar kelime sıralamasını analiz etmeniz gerekir. Yakın zamanda yüksek pozisyonlara ulaşmışlar ve artık uzak yerlerdelerse veya arama sonuçlarından çıkarılmışlarsa ve web sitesi aniden trafik kaybediyorsa, bu büyük olasılıkla Google’ın uyguladığı algoritma filtresini gösterir. Bu tür bir filtre uygulanması için net bir neden yoktur.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.