Logo
Bize Ulaşın
Google Bombing2021-10-22T11:17:28+03:00

Google Bombing (Google Washing)

Google Bombing (Google Washing) Nedir? – Tanım

Google bombalaması (Googlewashing olarak da bilinir), arama sonuçlarındaki konumları alakasız ve konu dışı olan anahtar kelimelere yükseltme yöntemidir. Bu, öncelikle bu anahtar kelimeleri içeren çok sayıda geri bağlantı oluşturarak yapılır.

Bu faaliyetler, ticari amaçlardan daha çok bir tür şaka olarak yapılır. Google Bomb genellikle kamuya mal olmuş kişilerle, özellikle de politikacılarla alay etmek için kullanılır. Örneğin, bir dönem arama kutusuna “Siedziba Szatana” (Şeytanın karargahı) yazıldığında, Katolik muhafazakar Radio Maryja‘nın web sitesi arama sonuçlarında çıkmıştı.

2007’de Google, Google bombalamanın verimliliğini azaltmak için algoritmalarında değişiklikler yaptı.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.