Logo
Bize Ulaşın
Google Chrome2021-10-22T11:17:59+03:00

Google Chrome

Google Chrome Nedir? – Tanım

Google Chrome, 2008 yılında Google LLC tarafından geliştirilen açık kaynaklı bir web tarayıcısıdır. Bu kullanımı kolay tarayıcı, minimalist bir kullanıcı arayüzü, hızlı web tarama ve sayfa yükleme süresi sunar. StatCounter’a göre, dünya çapında en popüler web tarayıcısıdır – Google Chrome, internet kullanıcılarının yaklaşık %66’sı tarafından kullanılmaktadır.

Web tarayıcı çözümleri, kendi Blink düzen motoruna sahip açık kaynaklı bileşenlere dayanmaktadır. Genel olarak, bu tarayıcının her şeyden önce işlevsel olması amaçlanmıştır. Herkese yöneliktir; günlük kullanım, bireysel çalışma, okullar ve üniversiteler ile geliştiriciler ve uzmanlar için.

google-chrome-sozluk-seo-sem

Google Chrome ve Ek Özellikler 

Google, bu web tarayıcısının kullanıcıları için çeşitli ek özellikler hazırlamıştır, örneğin: çeşitli çevrimiçi kaynakların (örneğin; Send to Kindle, Pinterest) kullanımını kolaylaştıran uzantılar (eklentiler olarak da bilinir); kullanıcıların ücretsiz tarayıcı düzenini kişiselleştirmesine olanak tanıyan temalar ve 52 dilde sunulan bir sayfa çevirisi seçeneği.

Google Chrome’da SEO için Faydalı Uzantılar

Bu araçlar, web yöneticilerinin ve SEO uzmanlarının günlük çalışmalarını da destekleyebilir. Chrome Web Mağazası, çok çeşitli SEO araçları sunar.

SEO Chrome uzantıları arasında şunlardan bahsetmeye değer:

  • NoFollow – nofollow özniteliğine sahip bağlantıları gösterir;
  • Wappalyzer – kullanılan CMS ve komut dosyalarını tanır;
  • Link Redirect Tracker – yönlendirmeleri kontrol eder;
  • SEO Meta in 1 CLICK – web sitesinin tüm temel unsurlarını ve ana SEO bilgilerini görüntülemek için kullanılır;
  • Check My Links – bozuk bağlantıları tanımlar;
  • Tag Assistant – Google Analytics veya Google Tag Manager gibi sitedeki izleme kodunun doğrulanmasına yardımcı olur.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.