Logo
Bize Ulaşın
Google Dance2021-10-22T11:18:10+03:00

Google Dance

Google Dance Nedir? – Tanım

Google Dance, kısa bir süre içinde arama sonuçlarındaki anahtar kelime sıralamasındaki büyük değişiklikleri tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Birkaç gün içinde belirli anahtar kelimelerin konumları çok düşükten yükseğe ve tersine atladığında gerçekleşir.

Google Dance genellikle yeni web siteleriyle veya SEO sürecinin başında olanlarla ilgilidir. Bu ani değişiklikler, kullanıcıların belirli bir siteye nasıl tepki verdiğini belirlemeyi amaçlar. TO’su yüksekse, hemen çıkma oranı düşükse ve bir web sitesinde geçirilen ortalama süre yüksekse, iyi sıralama sabit kalmalıdır. Google bu şekilde belirli siteleri doğru bir şekilde değerlendirmeye ve sıralamaya çalışır.

google-dance-sozluk-seo-sem

Google Dance’a Nasıl Tepki Verilir? 

Sık sık değişen anahtar kelime konumları SEO sürecinde doğal bir durumdur. Google Dance, Google’ın belirli bir web sitesiyle ilgilendiğinin olumlu bir işaretidir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda, herhangi bir ek adım atmamalı, Google sıralamalarını ve arama sonuçlarındaki görünürlüğü sürekli izleyerek planlı iş akışına devam etmelisiniz.

Google Dance’ın Başlıca Rolü

Başlangıçta Google Dance, aynı anahtar kelimeler için farklı arama sonuçları göstermekten oluşan bir süreç olarak adlandırıldı. Bu varyasyonların nedeni, bireysel veri merkezlerindeki verilerin güncellenmesindeki gecikmelerdi. DC’de veri güncellemesi zaman ve sıklığa göre değişir. Sonuç olarak, kullanıcılar aynı cihazdan bile kısa aralıklarla aynı anahtar kelimeleri girerek farklı arama sonuçları alabilirler.

2003’ten beri, farklı tarayıcı türleri tarafından sürekli olarak güncellemeler yapıldı, bu nedenle Google Dance terimi güncelliğini yitirdi. Şu anda, Google robotları web sitelerindeki yeni içeriği çok daha hızlı dizine eklemektedir, bu nedenle sıralamalardaki değişiklikler günlük olarak gözlemlenebilir.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.