Logo
Bize Ulaşın
Google Merchant Center2021-10-22T11:18:56+03:00

Google Merchant Center

Google Merchant Center Nedir? – Tanım

Google Merchant Center, Google Ads kampanyaları (ürün reklamları ve dinamik yeniden pazarlama kampanyaları) için ürün feed’lerini işlemek için kullanılan bir Google aracıdır. GMC, şirket, teslimat maliyeti veya şirket logosu hakkında bilgi toplar. GMC ile reklam veren satıcı puanlarını kullanabilir.

Google Merchant Center’ın Avantajları: 

  • Alışveriş reklamları son derece etkilidir.
  • Görsel olarak çekici ürün tasarımı ve arama sonuçlarında iyi görünürlük.
  • Dönüşümleri artırmak için harika bir fırsat.

Uygulamada GMC 

Başlamak için bir hesap oluşturmanız ve mağazanızın web sitesini talep etmeniz gerekir. Bir sonraki adım, bir ürün listeleme eklemektir. Bu, menüdeki Ürünler sayfasını ve ardından Beslemeler bölümünü seçerek yapılabilir.

google-merchant-centre-sozluk-seo-sem

Ardından, satış yapılan ülkeyi, birincil feed adını ve giriş yöntemini seçin. Bunu, örneğin düzenli olarak güncellenen bir Google sayfası aracılığıyla yapabilirsiniz.

Google Merchant Center’ın Faydaları Nelerdir? 

Google Merchant Center ve Alışveriş reklamlarını kullanarak teklifinizi Google kullanıcılarına kolayca sunabilirsiniz. Kullanıcılar, standart Google Ads’den farklı olarak, metin reklamlar yerine ürün resimleri ve fiyatlarının yer aldığı reklamları görür. Alışveriş reklamları, belirli ürünleri arayan kişiler tarafından görülecektir. Tüketici için en önemli bilgiyi sunarlar (fiyat ve ürün imajı). Bu da, dönüşüm oranını artırma olasılığının yüksek olduğu anlamına gelir.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.