Logo
Bize Ulaşın
Google Tag Assistant2021-10-22T11:21:01+03:00

Google Tag Assistant

Google Tag Asistant Nedir? – Tanım

Google Tag Assistant, web sitenizdeki Google etiketlerini yönetmenize yardımcı olan bir uzantıdır. Google etiketleri şunları içerir: Google Ads, DoubleClick, Google Etiket Yöneticisi. Ek olarak, bu uzantı, kullanıcının etkinliğini izlemenize olanak tanır. Ayrıca Tag Assistant, Google Analytics ve diğer Google ürünlerinin doğru şekilde uygulanıp uygulanmadığını ve herhangi bir hata içermediğini doğrular. Tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilen ücretsiz bir Google Chrome uzantısıdır.

Tag Assistant Ne İçindir? 

Google Tag Assistant, etiketlerin doğru veya yanlış tanıtılmasına bağlı olarak durumu değiştirir. Yeşil, belirli etiketlerin geçerli olduğu ve hiçbir hata bulunmadığı anlamına gelir. Mavi, küçük sorunların algılandığını belirtir ve etiketleme sağlığını iyileştirmek için uygulanması gereken değişiklikleri önerir. Sarı, bulunan bazı kritik olmayan hatalar hakkında bilgi verir. Ancak kırmızı, belirli bir etiketin geçersiz olduğunu ve bunun sonucunda raporların yanlış veri gösterebileceğini veya hatalı görüntülenebileceğini belirtir.

Google Tag Assistant Nasıl Kurulur?

Chrome Web Mağazası’na gidin ve ardından Google Tag Assistant’a girin. Seçin ve “Chrome’a Ekle” ye tıklayın. Otomatik olarak yüklenecek ve ardından araç, web tarayıcı penceresinin sağ üst köşesinde etiketleri, olayları ve diğer etkileşimleri yakalamaya hazır olarak görünecektir. Kaydı bitirmek istediğinizde “Kaydı Durdur” düğmesine tıklayın.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.