Logo
Bize Ulaşın
GTIN2021-10-22T11:21:48+03:00

GTIN (Global Trade Item Number)

GTIN (Global Trade Item Number) Nedir? – Tanım

GTIN (Global Trade Item Number), ürün feed’inin bir öğesidir. Ürünü benzersiz bir şekilde tanımlamayı amaçlayan gerekli özelliklerden biridir. Google, üretici tarafından atanan bir GTIN’ye sahip yeni ürünler için bunu gerektirir. Ürün feed’i özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Google Merchant Center Yardım makalesine bakın!

gtin-sozluk-seo-sem

GTIN Nerede Bulunur? 

Global Ticari Ürün Numarası, ticari ürünleri benzersiz şekilde tanımlamak için kullanılır. Bu, fiyatlandırılabilen, sipariş edilebilen ve hepsinden önemlisi faturalandırılabilen ürün veya hizmetleri ifade eder. Coğrafi konumunuza bağlı olarak, numaranız biraz farklı görünebilir.

Örneğin, Avrupa’da 13 basamaklı bir sayıdır (EAN), Kuzey Amerika’da ise 12 basamaklı bir sayıdır (UPC). Her kitapta bulabileceğiniz iyi bilinen ISBN, aynı zamanda bir Global Ticari Ürün Numarasıdır.

GTIN ve Google Ads

Bir Alışveriş kampanyasında reklam yayınlamak için önce bir ürün dosyası oluşturmanız gerekir. Google tarafından kullanılan gerekli ve isteğe bağlı ürün özelliklerini içerir. Bu veriler, reklamınızın kullanıcılara gösterilmesini sağlar. GTIN, üretici tarafından atanan GTIN’ye sahip tüm yeni ürünler için gerekli niteliktir, ancak diğer ürünler söz konusu olduğunda bu özellik isteğe bağlıdır (ancak şiddetle tavsiye edilir).

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.