Logo
Bize Ulaşın
hilltop2021-10-22T11:22:59+03:00

Hilltop

Hilltop Nedir? – Tanım

Hilltop, Krishna Bharat ve George A. Mihăilă tarafından oluşturulan ve Şubat 2003’te Google tarafından benimsenen arama algoritmalarından biridir. SEO üzerinde en büyük etkiyi 2004 yılında yapmıştır.

Bu algoritmanın amacı, siteleri içerik bazında kalite ve uzmanlık bilgisi açısından ve ona yönlendiren bağlantıların sayısı ve kalitesi açısından değerlendirmekti.

Hilltop algoritması nasıl çalışır?

Hilltop algoritmasının çalışma şekli, uzman sitelerin özel bir veritabanına ve bu siteler ile diğer siteler arasındaki bağlantıların analizine dayanmaktadır. Uzman siteler, kullanıcı tarafından aranan belirli bir konu veya sorunla ilgili tüm sitelerdir. Çoğu durumda, birbirleriyle bağlantılı olmayan belirli bir konuya sahip alan adlarına çok sayıda bağlantı içeren sitelerdir.

Bu algoritmanın amacı, kullanıcının verilen anahtar kelimeler için en alakalı sonuçları bulmasını sağlamaktır.

Hilltop algoritmasının devreye girmesinden sonra .edu domainlerinden gelen linklerin ve büyük dizinlerden gelen linklerin siteye daha fazla güç aktardığı fark edildi. Hilltop algoritması, PageRank geliştirme yönünü ve şimdi sayfa yetkisinin değerlendirilmesini etkilemiştir.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.