Logo
Bize Ulaşın
htaccess2021-10-22T11:23:26+03:00

.htaccess

.htaccess Nedir? – Tanım

.htaccess dosyası, Apache web sunucusu yapılandırma dosyasıdır. SEO için aşağıdaki olanakları sağlar:

  • yönlendirme ayarları,
  • web sitesi kaynaklarına erişimi kontrol etmek,
  • sayfa önbellek ayarları.
htaccess-seo-sem-sozluk

.htaccess Dosyası Nasıl Oluşturulur ve Kullanılır? 

Bu dosyanın içerdiği yönergeler, dosyanın bulunduğu dizine ve kendi yapılandırma dosyasına sahip olmayan alt dizinlere uygulanır. Bu dosya, standart bir metin düzenleyici (örn. Notepad, Notepad++) veya sunucuya yüklenmiş bir düzenleyici ile oluşturulabilir. UTF-8 kodlaması kullanılarak kaydedilmeli ve FTP aracılığıyla sunucuya yüklenmelidir.

.htaccess dosyası birçok sunucu parametresini yapılandırmanıza izin verir (resmi sunucu eğitimlerinde işlevlerin tam listesi bulunabilir).

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.