Logo
Bize Ulaşın
HTML2021-10-22T11:23:47+03:00

HTML

HTML Nedir? – Tanım

HTML (Hypertext Markup Language – Köprü Metni İşaretleme Dili), web sitesi yapısını ve içeriğini oluşturmayı amaçlayan standart bir biçimlendirme dilidir.

HTML, sayfa düzenini ve işlevselliğini kontrol etmek için kullanılan çeşitli etiketlerden oluşur. HTML etiketlerini kullanarak örneğin arka plan rengini değiştirebilir, kalın metin yapabilir, bir resim veya bağlantı ekleyebilirsiniz.

Açılış etiketleri (ör. <h1>) ve kapanış etiketleri (ör. </h1>) etiketleri (başlangıç etiketleri ve bitiş etiketleri olarak da bilinir) vardır – bunların arasında genellikle biçimlendirilmesi gereken eklenmiş içerik vardır. Bazı etiketler, ör. <br>, herhangi bir içerik içermez, bunlara boş etiketler denir. Bazı etiketler ayrıca belirli bir öğe hakkında daha fazla bilgi sağlayan nitelikler içerebilir.

html-seo-sem-sozluk

SEO için En Önemli HTML Etiketleri: 

  • <strong></strong> etiketi – en önemli içeriği vurgular, kalın harflerle gösterilir,
  • <em></em> etiketi – italik olarak gösterilen, en önemli içeriği vurgular,
  • <b></b> etiketi – çok önemli olmayan kalın metin,
  • <i></i> etiketi – italik metin, yabancı dilde teknik terimleri, alıntıları veya kelimeleri belirtir,
  • <br> etiketi – içeriğe bir kesme satırı ekler, boş etiket,
  • <hr> etiketi – yatay bir çizgi, boş etiket ekler.

Artık HTML’nin ne olduğunu bildiğinize göre, seçilen etiketlerin nasıl çalıştığını test edebilirsiniz. Bunun için bir metin düzenleyiciye ve bir web tarayıcısına ihtiyacınız olacak.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.