Logo
Bize Ulaşın
HTTP2021-10-22T11:23:55+03:00

HTTP

HTTP Nedir? – Tanım

HTTP (HyperText Transfer Protocol – Köprü Metni Aktarım Protokolü) – URL girildiğinde tarayıcı penceresinde otomatik olarak görünen bir protokol. İstemci ve sunucu arasında iletişimi sağlar. HTTP protokolü, içeriğin nasıl kullanıma sunulacağını ve sunucunun onu nasıl okuyabileceğini tanımlar. Web sitelerinde bilgi sunmak (bir kullanıcıya sunucu yanıtı olarak gönderilir) ve ayrıca istek göndermek (bağlantılara tıklama, form doldurma vb.) için kullanılır. Bu protokol, kullanıcıları izlemek ve veri toplamak için çerezleri kullanır.

http-seo-sem-sozluk

HTTP ve SEO 

Şu anda, web güvenliğini arttırdığı için HTTP yerine HTTPS’nin (Güvenli Köprü Metni Aktarım Protokolü) kullanılması tavsiye edilmektedir. HTTP protokolüne sahip sitelerin potansiyel olarak güvensiz olduğu düşünülür ve bu da kullanıcıların sitelere olan güvenini azaltır. Ayrıca, HTTPS’nin uygulanması Google sıralama faktörlerinden biridir.

 

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.