Logo
Bize Ulaşın
HTTPS2021-10-22T11:24:03+03:00

HTTPS

HTTPS Nedir? – Tanım

HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure – Güvenli Köprü Metni Aktarım Protokolü), SSL veya TLS şifrelemesi içeren bir HTTP uzantısıdır. Protokol sayesinde iletilen veriler kesilmez veya değiştirilmez. Bu, çevrimiçi işlemlerin güvenliğinin artmasına ve yetkisiz kullanıcıların sitede depolanan verilere erişiminin kısıtlanmasına neden olur. Bu nedenle bu protokol, bankaların web sitelerinde, çevrimiçi mağazalarda ve kayıt gerektiren veya kişisel verilerin tanıtıldığı diğer web sitelerinde çok sık kullanılmaktadır.

https-seo-sem-sozluk

HTTPS ve SEO? 

HTTPS protokolü, Google sıralama faktörlerinden biridir. SSL sertifikası olmayan sitelerin güvenli olmadığı ve potansiyel olarak güvensiz olduğu düşünülür ve bu sitelere olan güvenin azalmasına neden olur. Bu nedenle, veri şifreleme ve HTTPS uygulamak bir standart haline geliyor. Google’ın da duyurduğu gibi, güvenlik sertifikalarının SEO için önemi artmaya devam edecek.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.