Logo
Bize Ulaşın
Hummingbird Algorithm2021-10-22T11:24:12+03:00

Hummingbird Algorithm

Hummingbird Algorithm Nedir? – Tanım

Hummingbird, kullanıcıların amacını daha iyi anlamak için tanıtılan bir Google algoritmasıdır. 2013’ten beri arama motoru, kullanıcı sorgularının tüm bağlamını yorumlamaya yardımcı olan mekanizmalar kullanıyor. Eşanlamlıların anlayışı da değişti. Tüm bunların tek bir ana amacı vardır – kullanıcılara sorgularında en doğru sonuçları sağlamak.

Şu anda, Google artık arama motoruna yazılan tek kelimelere değil, tüm ifadelere odaklanıyor. Bu algoritma, tıpkı Google Panda gibi, web içeriğini değerli, kapsamlı ve benzersiz hale getirmeyi amaçlar.

Hummingbird-algorithm-seo-sem-sozluk

Pratikte Hummingbird Algoritması 

Google Hummingbird algoritması ile sıfır tıklama sonuçları ortaya çıktı. Bunlar, kullanıcıların gerekli tüm bilgileri kolay ve hızlı bir şekilde bulabilmeleri için ilk arama sonuçları sayfasının en üstünde görünen sonuçlardır. Hummingbird güncellemesi, Google’a sorgu girme sürecini tamamen iyileştirdi.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.