Logo
Bize Ulaşın
IP Adress2021-10-22T11:48:48+03:00

IP Adress

IP Adress Nedir? – Tanım

IP adress veya İnternet Protokolü, İnternete veya yerel bir ağa bağlı cihazları tanımlamaya yönelik bir sistemdir. Benzersiz bir sayı dizisi, sunucuyu bulmamızı sağlar. İnternet Protokolü sürüm 4’te bir IP adresi 32 bit biçiminde kodlanmıştır.

Noktalarla ayrılmış 4 adet 8 bitlik alandan (genellikle ondalık biçimde) oluşur. IP adresi iki bölümden oluşur: ağ bölümü (birincisi) ve ana bilgisayar bölümü.

ip-address-seo-sem-sozluk

IP Adresinin Kullanımı Nedir? 

2 tür IP adresi vardır: statik (kalıcı) ve dinamik. İlk durumda, numara, birden fazla kullanıcı tarafından kullanılabilse de, sunucuya kalıcı olarak atanır. Dinamik bir IP adresi kullanarak, sayı dizisi her gün veya ağa yeniden bağlanırken yeniden başlar. IP adresi, donanım ve kullanıcıları bulmak için her zaman kesin bir yol değildir. Şu anda her bir IP adresinin 128 bitlik sayılardan oluştuğu İnternet Protokolü sürüm 6’yı (IPv6) kullanıyoruz. Ayrıca ağ boyutlarına bağlı olarak sınıflara ayrılırlar.

Dijital Kaynaklar

Burada SEO, SEM, çevrimiçi pazarlama ve dijital reklamcılık için faydalı ve değerli içeriğimize tamamen ÜCRETSİZ erişebilirsiniz! İçerikler arasında en son çevrimiçi pazarlama trendleri hakkında makal”eler, kurslar ve web seminerleri ve kendi dijital stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi araçlar bulacaksınız.

Services Neo, SEO & SEM Sözlüğü, daha fazlasını bilmek isteyenler için oluşturuldu. İhtiyaçlarınızı karşılamak için, sürekli olarak güncellediğimiz ve yeni sorunlarla takviye ettiğimiz bir SEO/SEM terimleri ile karşınızdayız.

Services Neo

Services Neo, arama motorlarından ve ücretli reklamlardan (SEO / SEM) web sitesi trafiği oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazarlama ajansıdır. Müşterilerimizin %80’inden fazlası hızla büyüyen e-ticaret endüstrisindendir.